Otroci so obiskali delavnico Janeza

Otroci so obiskali delavnico Janeza , kjer jim je predstavil vse potrebno, o delavnici in lesu.

Obdelava lesa je preprosta. Seveda lahko les žagamo, brusimo, lakiramo. Lahko pa kose lesa pustimo take, kot so, in zamisel o izdelku razvijamo iz oblike in velikosti les lahko pobarvamo ali nanj rišemo z akrilnimi barvami. Ko se barve posušijo, dodamo dodatke… Nato kose lesa med seboj zlepimo, zabijemo z žebljički ali vanje zavrtamo z vrtalnikom. Pri vrtanju in zbijanju moramo biti pozorni, saj so kosi lesa lahko zelo krhki. Lahkost lesa nam omogoča, da so izdelki lahko veliki, oziroma, da večje izdelke brez težav obesimo.

Ustvarjanje spodbuja otrokov naravni razvoj.

Otroci, vzgojiteljici in Janez so izdelali okolju prijazne lesene igrače in ptičjo hišico.   Veselo in ponosno so odšli iz Janezovo delavnice.


©Copyright 2016 - Zavod za kreativno varstvo Ela Ela, Zasebni vrtec. Vse pravice pridržane. Oblikovanje in izdelava spletne rešitve