POSTANITE POSVOJITELJ NA DALJAVO ZA KONJE S POSEBNIMI POTREBAMI

Zelo malo ljudi ve, da se v naši neposredni bližini nahaja eno od dveh delujočih zavetišč za konje v Sloveniji – Center za konje s posebnimi potrebami pri Društvu za zaščito konj Velenje – Ranč WETER. Center že tri leta deluje v Praprotni polici in je zaprtega tipa. Za obisk se je potrebno dogovoriti vnaprej, ob obisku pa veljajo tudi posebna pravila za obiskovalce. Center za konje s posebnimi potrebami ni živalski vrt, namenjen ogledu živali. Tu so konji, ki so v življenju prestali psihično in fizično trpljenje, ki je na njih pustilo posledice, da niso primerni za posvojitev. Večina bo doživljenjsko  v sebi nosila hude psihične travme.

Ogled konj je možen le v spremstvu osebja, ki poskuša konjem zagotoviti mir in čim boljšo oskrbo. Hranjenje konj in vstop v bokse in izpuste je prepovedano. Ker je na ranču veliko muckov, morajo biti psi na vrvici.  Kajenje na ranču ni dovoljeno, prav tako ne uživanje alkohola.

V sklopu promotivnih dejavnosti s katerimi poskušajo izobraževati otroke in odrasle ter pridobiti donatorje je izvajanje programa vodenega jahanja za otroke. Namenjen je otrokom od četrtega do osmega leta starosti, izjemoma sprejmejo tudi mlajše otroke. Poudarek ni na jahanju ampak grajenju pravilnega odnosa  in  spoštovanja do živali, spoznavanju konj in učenju kako skrbimo za konja in kako h konju pristopimo. Naenkrat sprejmejo le enega ali dva otroka. Dejavnost poteka med vikendi, izjemoma tudi med tednom. Kontakt 041 677792 Maja


©Copyright 2016 - Zavod za kreativno varstvo Ela Ela, Zasebni vrtec. Vse pravice pridržane. Oblikovanje in izdelava spletne rešitve